Čo sú to pivné sety

Calmit-Tisovec (46)Pivné sety bývajú nazývané aj pivné súpravy. Ako už ich názov napovedá, sú spojené predovšetkým s pivom. Snáď najznámejšie spojenie je s Mníchovským Oktoberfestom.

Mimo Oktoberfest ich nájdete v množstve záhrad a pivárni.  Vzhľadom na to že sú veľmi spratné na skladovanie, veľmi radi ich využívajú cateringové firmy, hotely a reštaurácie.

Hlavnou výhodou pivného setu je jeho rozmer. Kapacita sedenia (cca 8 osôb pri dĺžke 220cm) a  predovšetkým skladovateľnosť. Konštrukcia nôh je totiž sklopná a práve preto je možné pivný set zbaliť a uskladniť ho. Pivné sety nachádzajú svoje využitie všade tam, kde je nutné v rýchlom čase zabezpečiť usadenie väčšieho množstva osôb. Sú skladné a ľaho prepravné.  Ich rozloženie trvá naozaj krátky čas. Predstavte si že potrebujete usadiť naraz 80 osôb – stačí vám k tomu len 10 pivných setov a celý problém máte hravo vyriešený.

Poznáme rôzne prevedenia pivných setov. Zamerajte sa na kvalitu prevedenia.  Sú totiž rôzny predajcovia, ktorí ponúkajú pivné sety za dobrú cenu. Niektorí však uvádzajú cenu za skrátený rozmer (napr. 180cm) alebo fušujú kvalitu a používajú nohy z plechu prípadne oveľa tenší materiál z dreva. Taktiež sú aj pivné sety s operadlom. Toto operadlo je však úplne zbytočné, keďže je to len ďalšia vec čo sa môže pokaziť a taktiež to zbytočne zvyšuje váhu pivného setu pri preprave autom alebo ručnom rozkladaní. Samozrejme závisí to aj od vkusu kupujúceho.

Leave a Reply