Na čo pozerať pri kúpe pivného setu

Hfit-hotel- Permon (24)Na čo sa pozerať pri kúpe pivného setu?

Pivné sety sa odlišujú v zásade len v detailoch a len skúsený človek spozná rozdiel. Na čo teda hľadieť pri ich kúpe. V prvom rade sa vyhnite hobby marketom a predajcom ktorí nie sú schopní dodať presné informácie o použitých materiáloch a ich hrúbke.

Najdôležitejšia je hrúbka stola a lavice ako aj prevedenie železných častí. Mnohí výrobcovia v snahe ušetriť používajú nie práve  najvhodnejší materiál a šetria v dôležitých detailoch. Napr. hrúbka stola a lavice je veľmi dôležitá. Sú totiž pivné sety na ktoré si sadnete a lavica sa prehne. Potom sú pivné sety kde si môžete sadnúť aj štyria a lavica stabilne drží. Podobne je to aj so hrúbkou stolov. Ideálna hrúbka lavice je 3 cm.  Hrúbka stola môže byť aj menšia napr. 2,6 cm (a viac). Sú samozrejme firmy, ktoré ponúkajú stôl aj lavice v inej hrúbke alebo obe sú rovnako hrubé. Max.  hrúbka ktorá sa používa je 3 cm. Väčšia hrúbka pri tom záhradnom nábytku by bola zbytočná.

Nezabúdajte,že len kvalitná hrubá doska vám dlhé roky vydrží. Skúste si ísť do hobby marketu sadnite si na lavicu a uvidíte ako sa lavica prehne. Vezmite si meter a ľahko zistíte s akým produktom máte tú česť.

Ďalšou dôležitou časťou sú kovania. Jedná sa o podnože (sklápacie nohy) stola a lavice, ktoré tvoria nosnú časť konštrukcie. Je možné nájsť kovania, ktoré sú robené z plechu. Jedná sa o vystrihnutý plech zvyčajne hrúbky 2,2 mm pričom jeho výsledný tvar je vylisovaný. Tieto výlisky sú následne zvarené. Toto riešenie nie je zrovna najlepšie, nakoľko ten plech je veľmi tenký a tým pádom aj miesto zvaru je malé a tým pádom dochádza k praskaniu zvarov. Taktiež aj pri tanci na stole alebo lavice hrozí riziko ohnutia takýchto nôh.  Špičkoví výrobcovia používajú na nosnú časť nôh stola a lavice oceľovú jaklovinu. Obvykle sa jedná o profil 30 x 30 x 3 mm. Je to už naozaj kvalitná nosná konštrukcia a tieto pivné sety majú neskutočnú silu. Nestáva sa, že by sa ich oceľové časti prehli alebo nedaj bože zlomili.  Pri výbere vyberajte samozrejme takého predajcu, ktorý vám vie dodať aj náhradné diely. A nezabúdajte, že keď je dobrá zábava, tak sa tancuje aj na stole alebo lavici.

Pri výbere pivného setu pozerajte:

  • Hrúbku použitého materiálu dreva
  • Hrúbka a materiál oceľovej podnože

Pivný set v zásade tvorí stôl a dve pivné lavice. Povrch stola a lavice je lakovaný a to buď bezfarebným lakom alebo v odtieňoch (hnedá, tmavo hnedá, čierna – závisí od výrobcu). Ako drevo sa používa smrek, nájdu sa však výrobcovia, ktorí v snahe ušetriť používajú borovicu nakoľko je lacnejšia. Drevo tvorí lepená špárovka.

Leave a Reply